One Night Stand 2011: 8 nieuwe films van Nederlands talent op NED2.
Acht duo's van zowel veelbelovende als gevestigde regisseurs en scenarioschrijvers presenteren onder de titel One Night Stand een nieuwe film van vijftig minuten. Deze acht prikkelende, soms aangrijpende en soms komische verhalen gaan op zondag 25 september in première op het Nederlands Film Festival en zijn vanaf 2 december 2011 iedere vrijdagavond op Nederland 2 te zien.
De films van dit jaar zijn:
DAGEN VAN GRAS met Guy Clemens
Als de geïsoleerde tiener Ben vriendschap sluit met de charismatische Tom, is dit het startschot van een lange zomer vol muziek, drank en drugs.
ENTRE NOSOTROS (regie en scenario: Paloma Aguilera Valdebenito)
Een hechte Zuid-Amerikaanse familie/vriendengroep komt bij elkaar op een afscheidsfeestje in een klein flatje in Amsterdam om afscheid te nemen van Diego, die met zijn zoontje terugkeert naar Chili.
LANG ZAL ZE LEVEN met Sanne Vogel en Wouter de Jong
Een zwarte comedy over de acceptatie van imperfectie in een perfecte maatschappij.
MET DONKER THUIS met Gijs Scholten van Aschat
Johnny, een 21-jarige militair, brengt als kistdrager de gesneuvelde pelotongenoot Diederick van Afghanistan naar huis. Maar hij moet nog één missie volbrengen: een verjaardagscadeau van Diederick aan de tweelingzus Fleur geven.
MIDZOMERNACHT (scenario: Arjen Lubach)
Een hechte groep bevriende dertigers viert op een idyllisch Fries eiland het Midzomernachtfeest, maar zodra de zon onder is worden de zaken binnen hun vriendengroep in een ander daglicht gesteld door gelegenheidsvriendin Meike.
NINA SATANA (scenario: Urszula Antoniak)
Een 15-jarig Gothic meisje op een kakschool valt als een blok voor de nieuwe Marokkaanse jongen in haar klas. Een modern sprookje over twee eenlingen uit totaal verschillende werelden die hun masker moeten laten vallen om elkaars liefde te winnen.
VAST met Tygo Gernandt en Coosje Smid
Het tienermeisje Isabel wordt opgenomen in een gesloten jeugdinrichting. Wanneer ze na een woedeaanval in de isoleercel belandt, belooft ze zichzelf te veranderen. Maar om verder te komen moet Isabel eerst achterom kijken.
One Night Stand is een van de belangrijkste, jaarlijkse filmprojecten voor talentvolle filmmakers in Nederland. In samenwerking met het Mediafonds, het Nederlands Fonds voor de Film en het CoBO-fonds selecteerden NTR, VARA en VPRO uit 150 ingediende voorstellen acht projecten die werden gerealiseerd. Circe Films, LEV Pictures, Waterland Film en IJswater Films produceerden de One Night Stand films, in coproductie met de drie omroepen.
Features CM- nieuwsberichten
- 10 - May - ROL VOOR EMMA LEVIE IN INTERNATIONALE PRODUCTIE
- 07 - May - Hanna Bervoets wint Opzij Literatuurprijs voor 'Lieve Celine'
- 20 - Apr - PERSBERICHT 'BOWY IS BINNEN'.
- 20 - Apr - Arjen Lubach wint Jongerenliteratuur Prijs
- 20 - Apr - Nico Dijkshoorn wint Johnny van Doornprijs
